Reformációi Mérföld futóverseny(1517)

“Nem azé, aki akarja és nem is azé,aki fut,hanem a könyörülő Istené.”/Róma 9,16/

1517. október 31-én Luther Márton kifüggesztette 95 tételből álló tanítását a wittenbergi templom kapujára, ezzel útjára indítva a reformációt.

Erre emlékezve rendezte meg városunkban is- ebben az évben is-, az evangélikus iskola és egyházközösség a “Reformációi Mérföld futóversenyt”.Október 19-én ,óvodánk nagycsoportosai és az őket kísérő felnőttek is részt vettek ezen az alkalmon.

A vidám bemelegítés után elrajtol a kis csapat az evangélikus kisdiákokkal karöltve.Az evangélikus és református templom közötti távolságot teljesítve, pihenéssel,finom teával és lekvároskenyérrel, jelképes ajándékokkal várták a református testvérek a célba érő gyermekeket.

Ez az alkalom egyaránt üdítő volt , test és  lélek számára ebben a gyönyörű napsütéses,őszi időben